Mutluyum!

Bir hedef seçmek ve bu seçtiğin hedefi hayal etmek, düşünmek, onun için çalışmak, sen çalışırken sana destek olan insanların varlığı, sana inanmaları, bıkmadan usanmadan seni dinlemeleri, seni hoş görmeleri, senin hedefine ulaşman için elinden geleni yapmaları inanılmaz bir zenginlik. Hedef yarışıma 2 ay kala diyorum ki varsın yarışım kötü geçsin, varsın istediğim sonuç çıkmasın, ben hedefime aslında ulaştım, mutluyum…

Ağustos 9’da Weisbaden de orta mesafe triatlon yarışına kaydolduğumda deli gibi korkuyordum. Alptekin ile Ironman 70.3 Avrupa şampiyonasına girmeye, çok zorlu bir parkurda yarışmaya karar vermiştik.

”Biz kolayı sevmeyiz, beraber ne yarışlar atlattık, ne maceralarımız oldu, bu da bir şey mi!  Seni seviyorum yol arkadaşım,  daha nice yeni tecrübelere, yeni maceralara birlikte ilerleyelim…”

Biz bu yola çıktığımızda tam ne yapacağım, hangi programı uygulayacağım, bu yolda kim bana antrenman desteği verecek diye kara kara düşünüp bir yol ararken, bir mucize oldu ve Fırat Dizman aradı beni, çalıştığın kimse yoksa sana destek olmak isterim dedi. Dünyalar benim oldu!

Triatlona başladığımdan beri değer verdiğim, takdir ettiğim, ağzından bir değerli bilgi kapabilir miyim diye baktığım insan ‘ben sana destek olacağım‘ demişti… İşte bu bir işaretti güzel geçecek bir dönemin başlayacağına dair. Gönlümden geçtiği gibi ilerliyordu herşey.

Triatlon yapmasını sevdirdi bana, bıktırmadan, usandırmadan.

4 ay sabırla çalıştı benim ile, neredeyse her gün konuştu, her türlü saçma soruma katlandı, . En iyi derecemi çıkarmak üzere yarışa hazırlarken, bıktırmadan, usandırmadan yaptığım işi sevmesini öğretti. O kadar değerli ki bu benim için, dünyanın en iyi derecelerini yapsam hiç bir şeye değişmem. Kaç defa triatlon antrenmanı yapmaya çalışmış, ben bunu beceremiyorum diye vazgeçmiş, bana göre değil demiştim.Seni tanıyan yapabileceklerini, limitlerini çaktırmadan zorlayan bir antrenörmüş önemli olan. En başta da dediğim gibi sonuç ne olursa olsun şimdiden çok net diyebilirim ki aslında ben kazandım!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s