Yeryüzü Aşkına

Adsız ek 00007

Cyprus April Joke  2014  Middle Distance Triathlon -Kıbrıs Nisan Şakası 2014 Orta Mesafe Triatlon yarışı

Neden nisan şakası biliyor musunuz? Bisiklet etabında da koşu etabında da öyle bir yokuş var ki şaka gibi bir parkur, olsa olsa Nisan şakası 🙂

1,900m yüzme, 90km bisiklet ve 21km koşu dan oluşan orta mesafe triatlon yarışına sezonun başında hiç bisiklete binmemişken girmeyi  düşünmeyeceğim için bayrak yarışı yapalım deyince arkadaşlarım hemen atladım ve 6 ay öncesinden Kıbrıs uçak biletlerini almış oldum. İki yıl önce Kemal Merkit anısına yapılan yarışmaya katılamadığım için de içimde kalmıştı. Özlem yüzme, Muna bisiklet etabını yapacak ben de koşacaktım. Tek isteğimiz vardı eğlenmek ve yapabileceğimizin en iyisini strese girmeden yapmak.

Yarış için özel bir hazırlık yapmamıştım, zaten iki hafta önce maraton koşmuştum, onun için yaptığım bir hazırlık vardı ama yarış sonrası vücudum tam toplamamış, arkasına İznik Ultra yarışının hazırlıkları içinde dinlenememiş, bir de üstüne hasta olmuştum. Yarış öncesi Muna bir işi çıktığı için gelemeyeceğini söyleyince biz de Özlem ile gitsek mi gitmesek mi diye tereddütte kaldık. En sonunda da bunu yarış değil de Kıbrıs tatili olarak konumlayıp düştük yola. İkimizde çok rahat çok keyifliydik. Kıbrıs’a gittiğimizde güzel sıcak bir hava karşıladı bizi, yorgundum hastaydım ama keyfim yerindeydi. İstanbul’dan da bir sürü dost vardı.

Adsız ek 00001

Otele yerleşmemiz ile kumsala yerleşmemiz neredeyse bir oldu.  Hava o kadar güzeldi ki yarışa kadar kumsaldan hiç ayrılamadık, diğer arkadaşlar koşup bisiklete binerken biz kumsalda bol bol güneşlendik.

Adsız ek 00004

Takımımızın eksik bisikletçisini de bulunca yarışa girmede garantilendi. Gökhan full yapacakken bizi kırmadı ve bisiklet etabına bizle yarışmaya karar verdi. ‘Yeryüzü Aşkına Team Merkit’ yarışmaya hazırdı.

Adsız ek 00013

27 Nisan yarış sabahı 8 de yarışma yüzme etabı ile başladı. Hava enfesti, su dalgasızdı, rüzgar yoktu. Su sıcaklığı oldukça iyi idi. Özlem ve yaklaşık 100 kişi başladılar yüzmeye, yarış başlama stresi ve bende suya girme stresi olduğu için, iyi ki yüzen ben değilim dedim içimden.

Adsız ek 00010

Özlem şahane bir başlangıç yaptı ve 41 dk gibi  bir süre de bitirdi yüzme etabını, yüzme etabı biraz uzundu.

Adsız ek 00016

Gökhan bisiklet etabının başında Özlemi karşıladı ve bisiklete başladı. Açıkçası bisiklet etabında öyle bir yokuş vardı ki iyi ki bisiklete binen de ben değilim  de dedim içimden 🙂

Adsız ek 00219

Özlem ile hazırlanıp Gökhan’ı seyretmeye parkurun başına gittik, 3 tur atacakları parkurun dönüş noktasında beklemeye başladık.

Adsız ek 00222

Yarışan neredeyse tüm yarışmacılarını tanıyıp yarışı da dışarıdan izlemek çok keyifli oldu bizim için. Bir Kıbrıslı sporcuları tanımıyorduk, onları da sağ olsun organizasyon gönüllüleri ile konuşarak tanıdık. Organizasyon tamamen gönüllülerin emeği ve özverisi ile son derece keyifle ilerliyordu. Çok şeker cana yakın samimi insanlardı. Onları da bu vesile ile tanımak çok hoş oldu. Bisikletçimiz Gökhan Kıbrıs’a geldiğinden beri 3 günde 310 km bisiklete bindiği için yorgundu, o yüzden ondan çok iyi bir performans beklemiyorduk ama canavar çıktı, hiç beklemediğimiz bir şekilde iyi gidiyordu.

Adsız ek 00022

90 km’lik parkurda 900 m irtifa alarak 2 saat 56dk da bitirdi parkuru ve bana verdi bayrağı 😉

Adsız ek 00225

Benim etabım öğle sıcağına ve güneşe kalmıştı. Yarış öncesi stratejimi yapmıştım orta tempoda nabzımı çok çıkartmadan koşacaktım parkuru, tek dikkat edeceğimde arkamdan gelenlere geçilmeden 4 turu bitirmekti.

Adsız ek 00228

Koşu parkuru yokuşlu ve zordu ama manzaralar o kadar güzeldi ki koşmaktan çok keyif aldım, turları tamamlarken tanıdık yüzleri görmek onlar ile konuşup şakalaşmak güzel oluyordu. Midem hala iyileşmediği için yarış boyunca sadece bir jel alabildim, onu bile kaldırmadı midem. Keyifle başladığım koşu keyifle 1 saat 50 dk da bitti.

Adsız ek 00231

Takımın toplam derecesi de 5 saat 31dk oldu. Bir yarış daha eğlenceli keyifli bir şekilde bitmiş oldu. Böyle zorlu bir parkurda sezon başında takım olarak koşmak ayrı güzeldi.

Adsız ek 00234

Aklınızda gönlünüzde bir 70,3 orta mesafe triatlon yarışına girme fikri varsa ve kim korkar yokuştan derseniz kesinlikle gelin katılın bu yarışa derim.

Adsız ek 00025

Yarış hakkında bilgi için http://www.ncytriathlonfed.org/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s